Kim jesteśmy?

Baśniowa Kapela to duet specjalizujący się w repertuarze dla dzieci. Na rynku twórczości dziecięcej działamy od 1997 roku. Stworzyliśmy własną formę sceniczną: piosenka z elementami teatru, uzupełniona grafiką. Opowiadamy dzieciom historie inspirowane rzeczywistością. Wszystkie one zostały oplecione wyobraźnią lub powstały w wyobraźni twórcy - Adama. Pięknym dopełnieniem jego tekstów jest  muzyka, która jest dziełem Artura Kaszowskiego. Współpracujemy z nim od początku naszej działalności. Swoich zdolności użyczają nam także inni profesjonalni muzycy i wokaliści oraz niezwykle uzdolnione dzieci.

Największym naszym osiągnięciem jest harmonia z dziećmi i ich dorosłymi aniołami. Potrafimy słowem i muzyką tak zainteresować publiczność, że scenografia i stroje przestają być niezbędne. Chcemy w maksymalny sposób oddziaływać na wyobraźnię dziecka. Zmusić je do wysiłku. Nasza więź emocjonalna z dziećmi uruchamia ich wyobraźnię i wspólnie wtapiamy się w obraz, który jest wytworem naszych fantazji. Ta wspólnota emocjonalna emanuje dobrem, z którego czerpiemy. Oj! Gdybyśmy Wam powtórzyli słowa dzieci…

Dorośli trafnie odczytują nasze intencje i wielokroć nie zamykamy naszego występu ostatnią sceną, lecz rozmową w tonie refleksji, która jest dla nas zarówno informacją zwrotną, jak i „paliwem” do dalszych działań. Emocje i opinie dużych aniołów możecie odkryć w Księdze pamiątkowej, którą znajdziecie na naszej stronie.

dd4_-_kopia Adam Szafraniec - najprościej powiedzieć pisarz, poeta, kompozytor. Krępuje mnie ta charakterystyka, lecz właściwie odzwierciedla rzeczywistość w której żyję. Moja twórczość jest poddawana nieustannej próbie. Roześmiane dziecięce buzie, zapatrzone oczy, w których często widać łzy wzruszenia i   radości, niesamowita wrażliwość i zasłuchanie małego człowieka – to wszystko wprawia mnie w zachwyt. Siadam przy komputerze (czytaj: sięgam po pióro, biorę do ręki gitarę) i stukam w klawiaturę, zapisując moje myśli i dźwięki. Dziecko jest dla mnie cząstką nieba, które spadłszy na ziemię rozgląda się za słońcem, będąc przy tym nieporadne, zalęknione i zagubione. Niebo jest mi szczególnie bliskie. To dlatego przyglądam mu się tak często i wymyślam historie, czasem bliższe rzeczywistości niebiańskiej niż ziemskiej. Okazuje się jednak, że te małe cząstki nieba, asymilując się z ziemią, wtapiając się w nią, nie przestają być niebem… Wprawdzie do czasu, ale dokąd są...

mama

Dorota Szafraniec – żona Adama. Jest wokalistką Baśniowej Kapeli. Swoim ciepłem i wypełnionymi miłością oczami niezwykle łatwo zyskuje sympatię dziecięcej publiczności. Jest pierwszym recenzentem moich tekstów, ale nie wyrocznią. Wprowadza łagodność zarówno na scenie jak i poza nią. Zwykle gra pozytywne postaci (no może poza Helgą w „Radio Smyk SM”). Te mroczne zarezerwowane są dla mnie.

Przechwałki, kłopoty


W projekcie strony wykorzystano ilustracje
autorstwa Jacka Siudaka.