Nasza okolica

13    Jerzmanowice to miejscowość położona na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Leży na szlaku komunikacyjnym Krakowa ze Śląskiem. Nasza rodzinna ziemia charakteryzuje się urozmaiconym, pagórkowatym krajobrazem, a wyróżnia pięknymi białymi skałami zwanymi ostańcami. Przesiąknięta jest klimatem Krakowa, przyrodniczo wpisana w otulinę najmniejszego w Polsce, ale jakże pięknego Parku Ojcowskiego. Jerzmanowice charakteryzują się również uroczymi dolinami, które zasiedliła tutejsza ludność. Naszą miejscowość zamieszkuje ponad dwa tysiące ludzi, w tym wielu napływowych. Jerzmanowice cieszą się popularnością szczególnie wśród krakowian, którzy niejednokrotnie właśnie na tej jurajskiej ziemi wiją swoje gniazdo. Warto wspomnieć, że na terenie Jerzmanowic znajduje się Jaskinia Nietoperzowa.

www.nietoperzowa.ojcow.pl

Jest znakomicie zagospodarowana i udostępniona do zwiedzania przez prywatnych właścicieli.

Zaskoczeniem jest pięknie wystylizowany i słynący z gościnności Chochołowy Dwór - hotel i restauracja. Można tutaj zregenerować „umęczone” spacerem ciało.

www.chocholowydwor.pl

A teraz niech przemówią do Was zdjęcia i piosenka, która powstała z potrzeby serca...

Wciąż za mało cię kocham

Słowa: Adam Szafraniec

Muzyka: Adam Szafraniec, Artur Kaszowski

Wokal: Kasia Rosołek, Adam Szafraniec

Foto: Adam Szafraniec

Prawa autorskie do zdjęć Adam Szafraniec

VI JDJ

Dzielę się z Wami minireportażem z VI Jurajskich Dni Jerzmanowic.

Dlaczego? To w stu procentach społeczna inicjatywa kulturalna, której byłem współorganizatorem. Moim zadaniem było zorganizować scenę, czyli repertuar i wespół z koleżanką  prowadzić imprezę. Czyniłem to z ogromną radością.

Ta, jakże szlachetna inicjatywa, którą były Jurajskie Dni Jerzmanowic nie zaistniałaby, gdyby nie wsparcie właścicieli firm i osób prywatnych. Ubiegłoroczna impreza w całości odbyła się bez udziału środków budżetowych. Wyobrażacie to sobie? Dla mnie fenomen! A zadbał o to Pan Piotr Kozera - ówczesny sołtys. Zawsze staraliśmy się zapraszać nietuzinkowych artystów, ot choćby ostatnio Janusza Radka z zespołem. Oczywiście myśleliśmy również o tych, którzy lubią się bawić. Specjalnie dla nich gościliśmy ABBA Show. Na profesjonalnej scenie mogli się zaprezentować również młodzi i dorośli mieszkańcy, którzy mieli coś do powiedzenia lub do zagrania. Mieli okazję do skonfrontowania swoich umiejętności z profesjonalnymi artystami. Zresztą zobaczcie sami.

Foto: Adam SzafraniecW projekcie strony wykorzystano ilustracje
autorstwa Jacka Siudaka.