Artykuły

Franciszkańskie jasełka

   Wrzesień dobiegał końca. Kolejny raz przyszło mi z moimi uczniami przygotować jasełka. Po ubiegłorocznych doświadczeniach związanych z realizacją niebanalnego scenariusza „Tak! On jest Królem” wydawnictwa Baśniowa Kapela wiedziałam gdzie i po co mam sięgnąć. Nie było nerwowych dni spowodowanych brakiem odpowiednich materiałów, a zwykle towarzysząca mi w takich chwilach niepewność odeszła w zapomnienie. Zamiast tego pojawił się spokój, bo doskonale wiedziałam, że nowy scenariusz jasełek autorstwa Pana Adama Szafrańca już na mnie czeka. Byłam dobrej myśli, bo wierzyłam, że dzięki niemu kolejny raz zdołam pokazać ludziom niezwykłe Boże Narodzenie.

Cały artykuł przeczytają Państwo TUTAJ

Artykuł nadesłany przez Panią Agatę Skotniczną - nauczycielkę ze Szkoły Podstawowej w Racławicach. Serdecznie dziękujemy!

 

Moja pierwsza przygoda z Baśniową Kapelą

Kiedy to się zaczęło..? Zasiadając do pisania nawet nie przypuszczałam, że za kilka tygodni minie 2 lata od chwili, kiedy po raz pierwszy sięgnęłam po scenariusz Pana Adama Szafrańca. Oj, ten czas..! Jak zwykle biegnie bardzo szybko i nie mogę go w żaden sposób spowolnić, nawet wtedy gdy czasami tak bardzo tego potrzebuję. Ale przecież nie o czasie miałam zamiar tutaj napisać. Pragnę w kilku zdaniach opowiedzieć o swoich przeżyciach i doświadczeniach w pracy z dziećmi, która w tym przypadku wiąże się z twórczością Baśniowej Kapeli. Aby jednak zachować chronologiczny porządek zacznę od początku.

Rozpoczął się nowy rok szkolny  2009/2010...

Cały artykuł przeczytają Państwo TUTAJ

Artykuł nadesłany przez Panią Agatę Skotniczną - nauczycielkę ze Szkoły Podstawowej w Racławicach. Serdecznie dziękujemy!   
W projekcie strony wykorzystano ilustracje
autorstwa Jacka Siudaka.